Σχεδιασμός, χρωματισμός της ελληνικής σημαίας

Οι μαθητές/τριες των Α, Β, Γ και Δ τάξεων του 19ου Δ.Σ. Σερρών αφού ολοκλήρωσαν τον σχεδιασμό, χρωματισμό της ελληνικής σημαίας στο πρόγραμμα Ζωγραφικής, αποθήκευσαν και εκτύπωσαν σε ώρα μαθήματος πληροφορικής (Τ.Π.Ε.) την ψηφιακή εργασία τους.

Στην συνέχεια την ανήρτησαν στο χώρο του σχολείου δημιουργώντας έτσι μια δική τους εικαστική παρέμβαση στα πλαίσια της εθνικής μας εορτής!

Ο σχεδιασμός στον υπολογιστή όπως και το γράψιμο στον υπολογιστή είναι αρκετά δύσκολο: Μπράβο λοιπόν στους μαθητές/τριες για την προσπάθεια και το ωραίο αποτέλεσμα της εργασίας τους!

Γονείς αύριο στη γιορτή του σχολείου μην ξεχάσετε να πείτε ένα μεγάλο μπράβο στο παιδί σας για την δημιουργία του!

Περισσότερα στην ιστοσελίδα του μαθήματος  http://www.goutouloudi.gr/2019/10/ψηφιακές-δημιουργίες-μαθητών-τριών-σ/

Εκπαιδευτικός πληροφορικής
Γκουτουλούδη Μαρία