Διάχυση Erasmus+ KΑ1

Η ευρύτερη εκπαιδευτική κοινότητα ενημερώθηκε για το πρόγραμμα κινητικότητας του σχολείου μας με άρθρο της εκπαιδευτικού  Άννας Βελίκη στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο. Μπορείτε να διαβάσετε το άρθρο εδώ.

Επίσης, ο στόχοι, η περιγραφή και τα αποτελέσματα του προγράμματος παρουσιάστηκαν σε άρθρο της εκπαιδευτικού Άννας Βελίκη στο 6ο τεύχος (σελ.14-15)  του περιοδικού OPEN SPACES. Μπορείτε να βρείτε όλα τα τεύχη του περιοδικού εδώ.

Φωτογραφίες και πληροφορίες για τα αποτελέσματα του προγράμματος μπορείτε να βρείτε στη σελίδα του σχολείου στο facebook.

Ο διευθυντής του σχολείου κ. Κωσταντίνος Παπαφωτίου μίλησε για την υλοποίηση του προγράμματος στη δημοσιογράφο της ΕΡΤ κ. Δέσποινα Γαννακίδου. Μπορείτε να ακούσετε τη συνέντευξη εδώ.

Η εκπαιδευτικός Αγγλικής Γλώσσας κ. Άννα Βελίκη παρουσίασε το πρόγραμμα σε ημερίδα εκπ/κών Αγγλικής Γλώσσας του ν. Σερρών. Παρακάτω μπορείτε να δείτε την παρουσίαση.